A Magyar Hajózási Szakközépiskolában (korábban Lékai János Hajózási Szakközépiskola) nagyon sok tanuló végzett,akik kiemelkedően teljesítenek a „munka világában” mind a hajózásban, mind az élet egyéb területein. Sokan közülük nemzetközi hírnévre is szeret tettek, néhányan a teljesség igénye nélkül.


Csengey Dénes (1953-1991) író,politikus

1972-ben végzett a Lékai János Hajózási Szakközépiskolában. Az 1987-es lakitelki találkozó után kilencedmagával megalapította a Magyar Demokrata Fórumot. 1990-től a Magyar Demokrata Fórum országgyűlési képviselője lett.


Pétervári Pál (1955) kenus, négyszeres Világbajnok, mesteredző, menedzser-sportdiplomata

"Szívós és elpusztíthatalan" - a maraton szakág legendája. Ő volt az, aki az 1988-as notthinghami első maraton világbajnokságon megszerezte a magyar válogatott első aranyát, és ő volt az, aki 11 esztendővel később 44 éves korában az 1999-es győri világbajnokságon is a dobogó tetejére állhatott. "Palika", "csak" azért négyszereres világbajnok, mert az első marathini Világbajnokságot Nothingammár 33 éves korában rendezték. A sportdiplomáciában is jártas, a 2000-es évek elején 4 évig az IFC (Nemzetközi Kajak-Kenu Szövetség) megbízásából Dél-Kelet Ázsiában a kenu szakág fejlesztésével foglakozott Mianmarban, Vietnamban, Malajziában, Singapúrban. Napjainkban a Szentendrei Klub motorja, versenyzői is többszörös vilgbajnokok. 1970-1974 között a suliban legendás osztályba járt, akik később a szakma több ágán bizonyítottak, szaktudásuk révén ismert emberek lettek, tablójuk ma is mindenki számára példakép, az emeleti szakmai termek lépcsőjénél.


Székely Antal (1959) vitorlázó olimpikon, Világbajnok

Sokszoros Magyar Bajnok, az 1988-as Szöuli Olimpián finn dingi versenyszámban képviselte hazánkat. A MAHART SC, majd utódja a Balatoni Hajózási Sportegyesület ma is eredményes versenyzője. "Tonyó" a legférfiasabb vitorlás osztályban 2023-ban a görög vizeken is helytállt, a nyugdíjkorhatárt súrolva, 64 éves korában Mastres Világbajnokságot nyert!


Szabó Attila (1963) kenus olimpikon, négyszeres Világbajnok

"Torony" 1981-ben érettségizett a Lékai János Hajózási Szakközépiskolában. Az 1988-as Szöuli Olimpián negyedik helyezést ért el, emellett négy világbajnoki és 16 magyar bajnoki címet szerzett. Pályfutását sikers kenus edzőként folytatta több versenyzője sikeresen szerepelt szerepelt Olimpiákon, Világ- és Európa Bajnokságon. Napjainkban Ráckevén a róla elnevezett Kajak-Kenu Akadémián több korosztályt nevel, tanít a víz és a hajózás szeretetére, a vízisportok elsajátítására.


Mezei Richárd (1970) kézilabdázó olimpikon

Részt vett az 1992-es Barcelonai Olimpián (7.helyezés) és a 2004-es Athéni Olimpián (4.helyezés). Szerepelt még három világbajnokságon, négy európa bajnokságon, négyszeres magyar bajnok és kupagyőztes.


Pásztor István (1971) kézilabdázó (világválogatott) olimpikon

Magyar bajnoki címet tizenhét alkalommal szerzett, tizenegyszeres Magyar Kupa győztese, az EHF Kupában két alkalommal volt első helyezett. Világbajnokágon (1997) negyedik, európa bajnokságon (1998) hatodik, olimpikon volt Athénban (2004).


Vincze Gábor (1980) vitorlázó, szakújságíró, fa hajó restaurátor

Többszöros Magyar Bajnok vitorlázó, az egykoron a vizek Bugattijának nevezett, svájci, német valamint osztrák alpesi tavakon ma is méltán népszerű 22-es Binnenjolle osztály hazai motorja, újragondolója, hajórestaurátora, több szakfolyóirat munkatársa. Az iskolánkban 2022-ben sikeres kishajóépítő és karbantaró szakképesítést szerzett, ugyanebben az évben műhelyében elkedte építeni a harmadik saját építésű 22-est.  


Györe Anett (1981) vízilabdázó olimpikon

2000-ben végzett iskolánkban, sokszoros válogatott sportoló, olimpikon: 2004-ben (Athén) és 2008-ban (Peking). 2001-ben európa bajnok lett, 2003-ban második helyezést ért el a magyar csapattal, világbajnok: negyedik helyezést szerzett 2007-ben.


Lódi Tamás (1982) futsal labdarúgó

2002-ben tett érettségi vizsgát a Magyar Hajózási Szakközépiskolában sokszoros válogatott és magyar, valamint román bajnok (Székelyudvarhely). Jelenleg a Rába ETO csapatában játszik, 2009-ben világválogatott volt.


Kövér Márton (1987) kenus, kilencszere Világbajnok, a Magyar Kajak-Kenu Szövetség Örökös Bajnoka

Marci 2024-ben végzett iskolánkban, mint hajózási technikus, de a suli annyira megtetszett neki, hogy ittragadt a KADÉT PROGRAMOT irányítani, illetve mint tesitanár. Marci, a Bp Honvéd versenyzője és a Sportszázad tagja, nem csak a kenuzni tud és a SUP-on állja meg a helyét, jól beszél angolul, 10 ujjal gyors és gépír, a TF-en pedig korábban elvégezte a kajak-kenu edző szakot, Dunaújváros és Esztergom közözött meg annyira ismeri a Dunát, hogy a hajóvezetői engedélyéhez a vonalszakaszra vizsgája is van.